حفاظت از کردیت با کردیت فریز!

نوشته شده برای at 12:55 ب.ظ
1738 ۰

آیا فریز امنیت کردیت ریپورت شما را از سرقت هویت محافظت می کند؟

تخلف داده ها یک مشکل رایج در قرن 21 است. رسانه ها پر از اکانت های داده هایی هستند که از شرکت هایی مانند  Target، Michael، T-Mobile، Blue Cross Blue Shield، موسسات آموزشی مانند دانشگاه مریلند و حتی موسسات دولتی مانند IRS و اداره مدیریت پرسنل آمریکا به سرقت رفته است. به نظر می رسد هیچکس از هکرهایی که می خواهند اطلاعات شخصی شما را برای سرگرمی و سود بردن به سرقت ببرند، ایمن نیست.

تخلف امنیتی IRS به خصوص فجیع بود. در ماه فوریه سال 2015، برخی از مقامات مالیات دولتی و شرکت مالیاتی TurboTax، به طور موقت مالیات آنلاین را متوقف کردند؛ زیرا از موجی از سرقت های بازپرداخت مالیات مطلع شدند. در ماه می، IRS اعلام کرد که سیستم هایش دچار تخلف شده اند که بر روی 100.000 مالیات دهنده تأثیر گذاشته است، اما تا ماه آگست، آمار متعلق به IRS نشان داد که بیش از 335.000 نفر گرفتار سرقت اطلاعات شده اند. اطلاعات به سرقت رفته بود زیرا دزدان به شماره های Social Security، وضعیت ثبت مالیاتی، آدرس های مشتری، تاریخ تولد و حتی پاسخ به سوالات امنیتی شخصی آنها دسترسی داشتند.

این مشکل چقدر جدی است؟

اگر فکر می کنید که نباید نگران هک شدن و دزدیده شدن اطلاعات شخصی خود باشید، دوباره فکر کنید. دانستن این حقایق و ارقام باید به شما کمک کند تا مشکل سرقت هویت را به یک دیدگاه تبدیل کند. از سال 2005 تا ماه اکتبر 2015، 4600 تخلف داده در ایالات متحده ثبت شد. بیش از 889.500.000 رکورد به صورت غیرقانونی مورد دسترسی قرار گرفته شدند. از آغاز سال 2015، بیش از 100 تخلف داده رخ داده است که شامل 153.000.000 رکورد است.

با توجه به افزایش گسترده در هک کردن اطلاعات در دهه گذشته، می توانید هویت و اطلاعات مالی دزدیده شده خود را هر زمان که بخواهید با یکی از این فعالیت های بی خطر بدست آورید: خرید با کردیت یا debit کارت، چه آنلاین و چه در مکان های عمومی؛ پرداخت مالیات (!)؛ یا اگر بیمه درمانی دارید؛ هر تجارتی که داده های مشتری را ثبت می کند را تکرار کنید یا اینکه برای یک سازمان دولتی کار کنید.

به نظر ترسناک می رسد ، آیا اینطور نیست؟ حتی اگر در مورد حفاظت از رمز عبورتان مراقب هستید، آنها را هر چند وقت یکبار تغییر دهید، آنتی ویروس های موثر در تمام کامپیوتر هایتان و دیگر دستگاه ها نصب کرده، و به طور مرتب تمام مدارک، ایمیل های ناخواسته و غیره را که حاوی اطلاعات شخصی هستند، از بین ببرید، هنوز هم در معرض خطر هستید. چرا؟ ادامه مطلب را بخوانید.

سرقت هویت اکانت جدید

مهم نیست که چقدر مراقب اطلاعاتتان باشید، اگر سارقی به سرعت به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کند تا هویت شما را سرقت کند، تنها یک نوع از سرقت هویت وجود دارد که آن را واقعا متوقف می کند و آن سرقت هویت اکانت جدید است. سرقت هویت اکانت جدید زمانی است که یک جنایتکار سعی می کند با استفاده از هویت شما یک اکانت جدید (کردیت کارت ، وام و غیره) را شروع کند.

متأسفانه، بیشتر انواع دیگر تقلب و سرقت هویت تنها پس از آنکه رخ دهد، کشف می شود و آسیب وارد می شود. اغلب اوقات راه حل هایی که به مشتریان ارائه می شود، سرقت هویت را تحت تاثی قرار می دهند، اما از آن جلوگیری نمی کند.

بیشتر از آسیب مالی در سرمایه گذاری وجود دارد

اگر در واقعیت اطلاعات شخصی شما به دست کسی بیفتد، بیش از اینکه اکانت بانکی شما خالی شود، آسیب خواهید دید یا بدهی های عظیم بر روی کردیت کارتتان خراب می شود. در صورتی که به عنوان یک بدهکار deadbeat  در نظر گرفته شدید، آسیب هایی بر روی وجهه شما ایجاد می شود. دزدان مخرب واقعا از این اطلاعات برای خرد کردن شما استفاده می کنند، از شما حق سکوت می خواهند یا حتی از نظر فیزیکی شما را تهدید می کنند. ارزش آن را ندارد که روی خوش شانسی برای ادامه زندگی حساب کنیم. بازیگران بدی وجود دارند که در تلاش هستند تا شماره Social Security، شماره pin، اطلاعات کردیت کارت و دیگر اطلاعات را برای سو استفاده از شما بگیرند.

بهترین محافظت در برابر سرقت هویت چیست؟

مؤسسات مالی مانند بانک ها و شرکت های کردیت کارت اغلب نظارت بر کردیت را بهترین راه برای جلوگیری از سرقت هویت می دانند، اما تجربه نشان داده است که این شیوه واقعا در جلوگیری از این نوع تقلب موثر نیست. اگر شما یک مشتری باهوش هستید، می دانید که مجبور نیستید برای کردیت مانیتور پولی پرداخت کنید. طبق قوانین فدرال، قانون ریپورتینگ کردیت(FCRA)  به هر سه بیرو ریپورتینگ  (CRA)مأموریت می دهد که باید به مشتریان کردیت ریپورتهای سالانه رایگان ارائه دهند تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که تا به امروز تمام اطلاعات در کردیت ریپورت های آنها دقیق است و همچنین برای کمک به مشتریان جهت شناسایی معاملات جعلی و یا اکانت های دروغین ایجاد شده با اطلاعات هویت به سرقت رفته.

به هر حال، از کردیت ریپورت های رایگان استفاده کنید. با این وجود، قویترین دفاع شما در برابر هر نوع تقلب یا سرقت هویت فریز امنیتی یا فریز کردیت است. فریز امنیتی مانع باز کردن اکانت های جدید به نام شما می شود، به این ترتیب که مانع از این می شود که کردیت ریپورت های شما در معرض دید شرکت های کردیت کارت و بانک ها قرار گیرد. از آنجایی که هیچ صادرکننده کردیت کارتی یا بانکی بدون کپی از کردیت ریپورت، کردیت را گسترش نخواهد داد، داشتن یک کردیت فریز به طور مؤثر از اینکه هکرها و سایر خلافکاران، اکانتهای دروغینی را به نام شما تنظیم کنند، جلوگیری می کند. اگر تصمیم گرفتید که یک کردیت فریز را اجرا کنید، باید بدانید که تمام کردیت دهندگان سعی در دسترسی به کردیت ریپورت قبل از راه اندازی اکانت های خاص مانند تلفن های همراه یا خدمات عمومی نخواهند داشت. اگر احساس می کنید قربانی سرقت هویت شده اید، یک وب سایت دولتی رایگان ایالات متحده وجود دارد که به شما برای مقابله با پیامدهای تخلف در اطلاعات کمک می کند.

بنابراین، حتی اگر یک دزد هویت شماره Social Security شما را به دست آورد و سعی کند تا نوعی کردیت اکانت را با استفاده از آدرس خودش تنظیم کند، فریز امنیتی باعث جلوگیری از وقوع آن خواهد شد. فریز امنیتی واقعا بهترین راه حل است، زیرا پیاده سازی و لغو آن آسان اس. اگر تصمیمی بگیرید که می خواهید فریز امنیتی را لغو کنید تا بتوانید کردیت خود را برای کردیت ریپورت دریافت کنید، تنها 3 یا 4 روز طول می کشد. در دنیای سایبری پر از تهدیدهای امنیتی، زمانی که از کردیت ریپورت های سالانه رایگان و هشدارهای تقلب استفاده می کنید، فریز امنیت بعنوان آخرین و بهترین دفاع شما خواهد بود. شما می توانید هشدارهای تقلب را در کردیت ریپورت خود به صورت رایگان به مدت سه ماه اعمال کنید و اگر هشدار تقلب را در یک آژانس کردیت قرار دهید، آنها باید به دو آژانس دیگر ریپورت اطلاع دهند. هشدارهای جعلی پس از سه ماه منقضی می شوند، بنابراین هر 90 روز باید تمدید شوند. با استفاده از این و دیگر فرایندهای معمول محافظت باید آرامش ذهنی را از سرقت هویت تضمین کنید.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW