دزدی اطلاعات سوشال سکوریتی

نوشته شده برای at 11/20/2020
1907 ۰

تماس تلفنی دریافت می کنید که به شما گفته می شود این تماس از Social Security Administration بوده و شماره سوشال شما به دلیل فعالیت های مشکوک غیر فعال شدهa است. صدایی ضبط شده بسیار حرفه ایی و قابل اعتماد، این تماس را اخیراً‌ افراد زیادی دریافت کرده اند و نگران این موضوع هستند!

قسمت مهم اینجاست که این تماس واقعاً‌ از شماره تلفن اداره Social Security گرفته می شود. یعنی در صورتی که شما شماره تماس را در اینترنت چک می کنید متوجه می شوید که بله دقیقا این تماس از اداره سوشال سکوریتی گرفته شده است.

اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟ قطعاً خیر!

نمونه این تماس را من هم دریافت کرده ام، که در فایل صوتی که ارسال کرده ام نمونه آن را می شنوید!

افراد سودجو با این حقه سعی در دریافت اطلاعات بانکی، آدرس محل سکونت و شماره سوشال شما هستند. اما چطور می توانند از شماره تلفن اداره سوشال با شما ارتباط برقرار کنند؟ این مورد هم یک حقه اینترنتی برای دزدی هویت اطلاعات شماست.

نکته اول اینکه، Social Security numbers شما اصلاً‌ suspend و یا غیر فعال نمی شود!

نکته دوم) به هیچ وجه اطلاعات خود را در اختیار این افراد قرار ندهید و حتی اطلاعات آنها را هم تایید نکنید!

نکته سوم)‌ هیچ وقت به یک شماره تلفن – ایمیل اعتماد نکنید! چرا که این افراد قادر هستند از ایمیل واقعی اداره سوشال و یا شماره تلفن اداره سوشال با شما ارتباط برقرار کنند. بعضی از افراد از جایی که احساس می کنند با یک شخص دولتی صحبت می کنند تمام اطلاعات را به راحتی در اختیار این افراد سود جو قرار می دهند.

نکته چهارم) اگر هنوز هم نگران هستید بدون دادن اطلاعات شخصی خود تماس را قطع کنید و خودتان با Social Security Administration تماس بگیرید.

این تماس ها صرفاً مربوط از طرف اداره سوشال گرفته نمی شود. می تواند از بانک، کردیت کارت کمپانی و یا حتی اداره مهاجرت باشد. در بعضی از مواقع این افراد سودجو از شماره تماس Police Station با افراد تماس می گیرند.

((( تماس از طریق ID Caller دیگران یک حقه اینترنتی است )))

با ارسال این هشدار برای دوستانتان آنها را مطلع کنید.
و از یک خطر جدید جلوگیری کنید.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW