۵ اشتباه رایج زمان ترمیم کردیت اسکور

نوشته شده برای at 10/16/2018
2039 ۰

مراقب این پنج اشتباه DIY کردیت ریپیر باشید

اینکه خودتان کردیت ریپیرتان را انجام دهید غیر ممکن نیست، اما پیچیده تر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. بدون اطلاع دقیق از نحوه کار کردن کردیت، به آسانی بر روی راه حل هایی که امکان پذیر نیست، خواهید پرداخت. در اینجا چند اقدام رایج برای کردیت ریپیر وجود دارد که موجب عقب نشینی می شود. قبل از انجام هر اقدامی از تاثیر آن راه حل بر روی کردیتتان اطمینان حاصل کنید.

سوء استفاده از کردیت

تنها راه ساخت و حفظ یک کردیت اسکور سالم، داشتن و استفاده از محصولات کردیت است. فردی که برای همه چیز پول نقد می پردازد و زندگی بدون بدهی دارد ممکن است از لحاظ مالی عاقلانه باشد اما کردیت فایل ندارد.

اگر هدف کردیت خوب باشد، محصولات کردیت باید باشد. یک راه حل بهتر این است که یاد بگیرید چگونه از بدهی دوری کنید، نه کردیت و درک آنچه نتیجه داشتن کردیت اسکور عالی است. کسب اسکور بالا سخت نیست، اما با سحر و جادو اتفاق نمی افتد. بلکه برای آن تلاش و درک لازم است.

بستن اکانت

مشتریانی که درد ناشی از بدهی های کردیت کارت را احساس کرده اند، می خواهند پس از اتمام پرداخت اکانت های خود را ببندند. اما انجام این کار به میزان زیادی بر میزان کردیت اسکورتان تاثیر می گذارد.

اولا، برخی از اسکور ها بستگی به طول عمر متوسط ​​کلیه اکانت ها در فایل مشتری دارد. اکانتهای باز به طور نامحدود در کردیت فایل باقی می مانند. اکانت های بسته پس از هفت تا ده سال، بسته به میزان اکانت، از بین می روند. Closure به این معنی است که مشتریان در نهایت مزایای یک اکانت بلند مدت ثابت شده را از دست می دهند.

ثانیا، بخشی از اسکور بستگی به مصرف کردیت و همچنین میزان بدهی در رابطه با میزان کردیت در دسترس دارد. اکانت های بسته شده به این معنی است که مشتری بلافاصله مزایای کردیت موجود در آن اکانت را از دست می دهد. این ممکن است مهم نباشد اگر مشتری هرگز بالانسی ایجاد نکند. اگر مشتری بالانس داشته باشد، مشکل ساز می شود.

در اینجا یک مثال می زنیم. اگر مشتری دارای پنج کردیت کارت با محدودیت کردیت 30.000 دلاری باشد و بالانس 5.000 دلاری دارد، مصرف کلی 17 درصد است. اگر سه اکانت بسته شده و محدودیت کردیت به 15000 دلار کاهش یابد، مصرف به 33 درصد افزایش می یابد بدون اینکه یک پنی به بالانس اضافه شود.

در یک سناریوی دیگر، بیایید بگوییم یک مشتری فقط یک کردیت کارت با محدودیت 1000 دلار دارد، هر ماه مبلغ 500 دلار شارژ می کند و همیشه آن را به موقع پرداخت می کند. بدیهی است مصرف کردیت صفر نیست. بلکه 50 درصد است. این به این دلیل است که بالانس وقتی که چرخه statement بسته می شود، قبل از پرداخت انجام شود، ریپورت می شود. تنها راه نگهداری مصرف صفر این است که قبل از اینکه بالانس به کردیت بیروها ریپورت شود، شارژها پرداخت شود. باز نگه داشتن اکانت هایی که از آنها استفاده نمی شود به مشتری کمک می کند که نسبت مصرف سالم و کم را حتی بدون تغییر عادات شارژ خود نیز حفظ کند.

پرداخت کردن collection ها

اینکه آیا پرداخت اکانت collection واقعا به شرایط فرد بستگی دارد و – یک تعهد اخلاقی برای پرداخت بدهی های شما وجود دارد – این به عنوان یک عمل دلخواه در مورد کردیتتان نخواهد بود.

اول، پس از پرداخت collection ها، آنها از کردیت ریپورت حذف نمی شوند. آنها برای مدت زمان مجاز قانون باقی می مانند: هفت سال به اضافه 180 روز از تاریخ تخلف اکانت، چه مانده باشد و چه پرداخت شده باشد.

با توجه به کردیت اسکور، collection اکانت پرداخت شده ممکن است آسیب ببیند و شاید هم نبیند. مدل های اسکورینگ قدیمی تر FICO از مشتریان برای تمام collection اکانتها ضربه ای می زدند. جدیدترین مدل، FICO 9، collection اکانتهای پرداخت شده را برای محاسبه اسکور نادیده می گیرد. چگونه می فهمید وام دهنده شما از کدام مدل FICO اسکورینگ استفاده خواهد کرد؟ نمی توانید این را بفهمید. مدل FICO اسکورینگ هزینه دارد. اگرچه FICO 9 این مزیت را برای مشتریان دارد (و همچنین collection اکانتهای درمانی را وزن کمتری می دهد)، کردیت دهنده ای که شما برای تجارت به دنبال آن هستید، ممکن است هنوز از محصول FICO 9 استفاده نکند. نسخه های جدید سال ها طول می کشد تا در بازار جا بیفتد.

چند مورد دیگر که باید در مورد collection اکانتها بدانید:

  • Collector های بدهی به لحاظ قانونی مجاز به تغییر تاریخ تاخیر در پرداخت نیستند، به منظور افزایش مدت زمانی که اکانت در کردیت ریپورت مشتری باقی می ماند، حتی اگر بخشی از پرداخت بدهی را انجام دهید. به این معنی که در برخی از ایالت ها، پرداخت های جزئی مجددا ساعت تنظیم مقررات محدودیت ها را زمانی که کردیت دهنده به صورت قانونی شما را وادار به پرداخت می کند، آغاز می کند.
  • خاتمه دادن به کردیت ریپورت، مسئولیت قانونی بدهی مشتری را از بین نمی برد
  • برخی از وام دهندگان اگر collection اکانت پرداخت نشده ای در کردیت ریپورت مشاهده کنند، درخواست کردیت را رد می کنند، اما اگر پرداخت شود آن را نادیده می گیرید.
  • یک collection اکانت فقط باید در کردیت ریپورت یکبار ذکر شود. برای مثال، کردیت دهنده اصلی و collector بدهی که به آن فروخته می شود، نمی تواند به صورت جداگانه ریپورت دهد.

کاغذکاری خسته کننده

کردیت ریپیر یک فرایند قانونی است که مستلزم مستند سازی است. هر چه بیشتر دارید، مورد شما بهتر خواهد بود.

  • یادداشت های مفصلی از تمام مکالمات تلفنی. هنگام صحبت با یک آژانس کردیت دهنده یا collection، زمان، تاریخ، نام و محل شخصی که با آن صحبت می کنید را یادداشت کنید. تمام واقعیت ها و یا توافق نامه را برای اطمینان از اینکه شما و نماینده پشت تلفن جزئیات یکسانی را به اشتراک گذاشته اید، تکرار کنید. تمام آن را بنویسید.
  • مدارک بدهی ها و پرداخت ها را نگه دارید. اگر statement ای دارید که مبلغ بدهی را نشان می دهد، آنها را نگه دارید. همچنین یک رکورد از هر گونه پرداخت کامل یا جزئی را نگه دارید، چه از طریق چک، سفارش پول یا کردیت/debit کارت باشد.
  • قبل از پرداخت یک collection اکانت، مدرکی از کردیت دهنده بگیرید که بدهی معتبر است.
  • تمام نامه ها را توسط نامه های گواهی شده ارسال کنید، رسید برگشت بخواهید. بسیاری از جنبه های کردیت ریپیر محدود به یک زمان کوتاه است. به عنوان مثال، هنگامی که درخواست تأیید بدهی دارید، آنها باید ظرف 30 روز پاسخ دهند.
  • فایل را نگه دارید. کارنامه باید به ترتیب زمانی صادر شود. این نیز جایی است که شما باید نسخه ای از مکاتبات را نگه دارید.

همانند بسیاری از چیزها در زندگی، چند نفر کارشناس هستند و بقیه ما نیستیم. پیدا کردن یک حرفه ای واجد شرایط برای کمک به کردیت ریپیر و آموزش آن ضروری است. در غیر اینصورت، این روند تا حدودی آزمون و خطاست.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW