اسکور “خوب” چیست؟

نوشته شده برای at 10/16/2018
1223 ۰

اگر شما به طور جدی روی ریپیر یا بهبود کردیت خود کار می کنید، احتمالا دقیقا نمی دانید چه چیزی کردیت اسکور “خوب” است. اگر شما در حال کار بر روی بهبود کردیت خود هستید، این کار به داشتن اهدافی در ذهنتان نیز کمک می کند، درست است؟

کردیت اسکور “خوب” استاندارد وجود ندارد

واقعیت این است که هیچ نمودار رسمی کردیت اسکور که نشان دهنده برش عددی میان کردیت اسکور بد، کردیت اسکور “خوب” و کردیت اسکور “عالی” باشد وجود ندارد. به این دلیل است که هر وام دهنده ای که کردیت شما را ارزیابی می کند معیارهای مختلفی برای نرخ وام ارائه می دهد. یکی از چیزهایی که در مورد  FICO  و  VantageScore  مشهود است این است که از محدوده از300-850  است که کردیت اسکور در 850 یا نزدیک 850 کردیت عالی است. این به این معنی است که شما برای وام و کردیت کارت با بهترین نرخ بهره و شرایطی که ارائه می شود، مورد تایید قرار می گیرید. حتی از کارشناسان صنعت کردیت شنیده شده است که می گویند که وام دهندگان از کردیت اسکور شما استفاده می کنند و به این ترتیب شما را از این تأمین مالی اتوماتیک 0٪ محروم می کنند که تنها برای افرادی که اسکور عالی در بالاترین حد محدوده را دارند مناسب است.

دیدگاه های مختلف در مورد اینکه چه کردیت اسکوری “خوب” است

حتی بیشتر گیج کننده است، سن و مرحله زندگی شما نیز تعیین می کند که فکر کنید کردیت اسکور خوب باید چه عددی باشد. در اوایل سال جاری، نظرسنجی کردیت Chase Slate 2015 نشان داد که گروه های سنی مختلف نسل دارای دیدگاه های متفاوت نسبت به کردیت اسکور “خوب” دارند:

  • کسانی که نزدیک به بازنشستگی هستند، 726 را به عنوان اسکور “خوب” در نظر می گیرند
  • پاسخ دهندگان نسل X، در زندگی خانوادگی، کردیت 712 را “خوب” می دانند.
  • جوانترین گروه در سن 18-34 سال، فکر می کند 695 “خوب” است

نظرسنجی Chase همچنین نشان داد کسانی که به طور فعال کردیت خود را بررسی می کنند، اسکور میانگین 719 را به عنوان اسکور “خوب” در نظر می گیرند در حالی که کسانی که کردیت اسکور خود را هرگز بررسی نمی کنند، 688 را اسکور “خوب” می دانند. بنابراین، هر چه شما بیشتر درگیر کردیت و کردیت اسکور خود هستید، بیشتر در مورد اینکه چگونه کردیت اسکور تعیین می شود و چگونه اسکورتان بر شما تاثیر می گذارد، خواهید دانست و در نتیجه اسکورتان احتمالا بیشتر خواهد شد.

در اینجا گفته توضیح داده شده است که چگونه می توانید بگویید که کردیت اسکور شما “خوب” است یا خیر

یک دیدگاه رایج در صنعت کردیت اسکورینگ، یک رنگین کمان است که مجموع کل کردیت را از 300 تا 850 نشان می دهد که 300 رنگ قرمز است (برای کردیت بد) و سپس از طریق نارنجی و زرد به سبز روشن (جایی که کردیت fair یا متوسط ​​حدود 650-700 قرار دارد) تمام راه به سبز تیره به محدوده کردیت” عالی “بین 750-850 می رسد که در انتهای مخالف آن قرار دارد.

بهترین روش برای سنجش اینکه کردیت اسکور شما “خوب” است یا خیر، ثبت نام برای مشاهده کردیت اسکور رایگان خود از یک یا دو سرویس رایگان یا از یکی از کردیت کارت های خود اگر آن به عنوان بخشی از سرویس اکانت ارائه شده است. این سرویس ها اسکورتان را نشان می دهد و اغلب به شما می گوید که کردیت اسکور شما در محدوده کردیت بد، متوسط، خوب، خیلی خوب یا عالی قرار دارد. این در حالی که ممکن است از واژه های مختلف استفاده کنند و اسکور کمی متفاوت باشند، زیرا هر کدام دارای یک مدل اسکورینگ منحصر به فرد هستند.
اگر عضو CreditRepair.com هستید، از ابزار پیگیری اسکور رایگان آن به عنوان مقیاسی برای جایی که کردیتتان قرار گرفته است استفاده کنید. شما زمانی که عادت های کردیت خود را بهبود بخشید می بینید که اسکورتان بهبود می یابد و آیتم های منفی از ریپورتتان حذف شده و یا حل می شوند.

بنابراین اساسا، اگر شما با کردیت بد یا متوسط شروع می کنید، هدفتان گرفتن اسکور بیش از 700 خواهد بود و زمانی که اسکورتان بیش از 700 باشد، هدفتان حرکت به سمت 850 است.

صرف نظر از عدد دقیق یا هر چیزی که شما فکر می کنید کردیت اسکور “خوب” است، عدد کردیت اسکور بالاتر به شما وام ها، نرخ ها و شرایط بهتری را در تمام انواع وام های مسکن، وام خودرو و کردیت کارت ها ارائه خواهد داد. این واقعا به همین سادگی است.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW