آموزش کردیت ریپورت به فرزندان

نوشته شده برای at 10/16/2018
802 ۰

آیا شما یک نوجوان ، دانش آموز کالج یا فارغ التحصیل یا جوان بالغی دارید که در مورد کردیت ریپورت خود برای اولین بار نگران است؟

اگر آنها وام دانشجویی دارند یا قصد دارند درخواست وام خودرو یا دریافت کردیت کارت کنند و از شما خواسته اند که به آنها کمک کنید، می توانید کردیت ریپورتها و کردیت اسکورهای خود را به آنها ارائه دهید و همچنین از مطلب با عنوان “آنچه جوانان می توانند در ابتدای ایجاد کردیت برای سود بردن از کردیتشان انجام دهند”، اطلاعات بیشتر کسب کنید.

در اینجا مواردی که باید در مورد کردیت ریپورت و کردیت اسکور و نحوه توضیح آن به آنها بدانید، آورده شده است.

  1. اکثر بزرگسالان یکی از آنها را دارند. هر کس، صرفنظر از سن، که حداقل یک کردیت اکانت مانند کردیت کارت ، وام دانشجویی یا وام خودرو داشته باشد، یک کردیت ریپورت و یک کردیت اسکور دارد.
  2. کردیت ریپورت ها شامل اطلاعات زیادی در مورد شما هستند. یک کردیت ریپورت ، کردیت اکانتهای شخصی را مانند آنچه که آنها هستند، مدت زمان باز بودن آنها و نیز نحوه استفاده و پرداخت آنها بازگو می کند. در حقیقت هر چیزی که اتفاق می افتد که مربوط به رکورد عمومی است، از جمله آدرس ها، کارفرمایان یا هر گونه lien ها یا judgement  ها در برابر کسی، در کردیت ریپورتشان نیز نشان داده می شود.
  3. کردیت ضعیف برایتان هزینه بر است یک کردیت ریپورت ( و دیگر کردیت چک ها بر اساس این ریپورت) نه تنها توسط وام دهندگان برای دادن یا رد کردن کردیت استفاده می شود، بلکه توسط کارفرمایان برای رد صلاحیت شما برای یک کار، توسط شرکت های بیمه برای تنظیم نرخ و تعیین احتمال اینکه ادعای خود را انجام دهید و حتی توسط صاحبخانه ها و شرکت های تلفن همراه که می خواهند اطمینان داشته باشند که هر ماه به موقع پرداخت را انجام می دهید و به قرارداد خود احترام می گذارید، استفاده می شود.
  4. کردیت ریپورت و کردیت اسکور یکسان نیستند. کردیت اسکور اساسا یک مقدار عددی (از 300 تا 800) است که برای نشان دادن اطلاعات در یک کردیت ریپورت شخصی تعیین شده است. کردیت اسکور واقعی بیشتر توسط وام دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد تا تصمیم بگیرند آیا می خواهند پولی به شما قرض دهند یا نه و میزان نرخ بهره و دیگر شرایط را تعیین کنند.
  5. کردیت اسکور شما تغییر می کند. از آنجا که اطلاعات در کردیت ریپورت هر بار که شما پرداختی انجام می دهید یا پرداختی را از دست می دهید و هر بار که برای کردیت درخواست می کنید و یا از کردیت استفاده می کنید، اسکور نیز برای نشان دادن آن تغییر می کند.
  6. سابقه کردیت بد سابقه کردیت خوب طولانی مدت را از بین می برد. هر دو سابقه پرداخت خوب و پرداخت بد هر ماه ریپورت می شود، اما متأسفانه سابقه بد برای مدت زمان طولانی باقی می ماند. Collection ها و اکانت های جریمه شده آیتم های منفی ایجاد می کند، اما حتی یک پرداخت با 30 روز تاخیر نیز ممکن است باعث شود که این اکانت در اکانت های ناسازگار به مدت هفت سال از تاریخ پرداخت با تاخیر ذکر شود. بعضی از bankruptcy ها تا حداکثر 10 سال باقی می مانند و lien های مالیاتی که راضی نیستند، برای همیشه در این ریپورت باقی می مانند.

اینکه چگونه پرداخت می کنید و چقدر بدهکارید دو تا از مهمترین فاکتورها هستند. اینکه  چگونه کردیت اکانت های خود را پرداخت می کنید، 35٪ ازFICO  اسکورتان را نشان می دهد. پرداخت به موقع هر بار تاثیر مثبتی روی اسکورتان دارد. علاوه بر این، اینکه شما در کل چقدر بدهکارید، در مقایسه با اینکه چه مقدار کردیت برایتان در دسترس است، “مصرف کردیت” نامیده می شود، نشان دهنده 30 درصد از کردیت اسکورFICO  شماست، بنابراین شما باید برای حفظ بالانس پایین در هر وام، این میزان مصرف کردیت را پایین نگه دارید.

  1. به یکباره برای کردیت بیش از حد درخواست ندهید. هر بار که کسی درخواست کردیت می کند (مثلا یک وام دانشجویی، وام خودرو یا کردیت کارت)، یک ” hard inquiry ” در کردیت ریپورت ظاهر می شود و بسیاری از اینها همه در یک زمان باعث فروپاشی کردیت اسکور می شود که نشان دهنده 10٪ از FICO اسکور است.
  2. نکته مثبت: شما روی کردیت ریپورت خود کنترل دارید. هر کس توانایی تاثیرگذاری بر اطلاعات ریپورت شده در کردیت ریپورت خود از طریق استفاده مسئولانه از کردیت و بررسی درستی آن ریپورت را دارد. در حقیقت، سه کردیت بیرو بزرگ Experian، Equifax ، TransUnion برای ایجاد annualcreditreport.com، تنها وب سایت مجاز فدرال، برای دریافت یک نسخه رایگان از هر سه کردیت ریپورت یک بار در سال، گرد هم آمدند. چک کردن این ریپورت ها و تصحیح اشتباهات رایگان است و به شما اجازه کنترل بر ریپورتتان را می دهد.
  3. داشتن «کردیت خوب» معمولا به کردیت اسکور بالاتر و هزینه کمتر منجر می شود. هر چه اسکور نزدیکتر به 850 باشد، کردیت بهتر شما باعث پرداخت کمتر وام در نرخ بهره ( و پوینت بر روی وام مسکن ) در هنگام قرض گرفتن پول می شود. برعکس، افرادی که کردیت ضعیف تر و کردیت اسکور کمتری دارند (به نام وام گیرندگان زیر مجموعه)، برای قرض گرفتن پول مقدار بیشتری پرداخت می کنند و در بعضی ایالت ها قانونی است که به دلیل آیتم های منفی ریپورت شده در کردیت ریپورت، یک کار یا یک آپارتمان را رد کنند.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW