پیامدهای Cosigner

نوشته شده برای at 10/15/2018
1870 ۰

پیامدهای Cosigner : اگر من پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد؟

Cosigning  وضعیت مجهولی نیست. در حقیقت این تصمیم برای شما به همان اندازه وام گیرنده اصلی اهمیت دارد. اگر در مورد اینکه به یک دوست با یک وام cosigning  کمک کنید یا نه شک دارید، برای درست تصمیم گرفتن، FAQs را بررسی کنید.

آیا یک اکانت cosigned  در کردیت ریپورت من نمایش داده می شود؟

بله به عنوان یک Cosigner، شما موافقت می کنید از کردیت مثبت خود برای تأمین بدهی دوستتان .استفاده کنید. در نتیجه اکانت در کردیت ریپورتتان ظاهر می شود. کردیت بیروها در طول پروسه تأیید وام، یک hard inquiry را در کردیت فایلتان قرار می دهند. اگر چه این تغییر ممکن است باعث کاهش کردیتتان شود، آسیب موقت است.

آیا cosigning بر کردیت اسکور من تاثیر می گذارد؟

بله. علاوه بر یک hard inquiry ، cosigning  یک وام بر کردیت اسکور شما با افزایش نرخ مصرف کردیتتان یا میزان بدهی در برابر محدودیت کردیتتان تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، فرض کنید مبلغ 5000 دلار بدهی کردیت کارت و مبلغ 30.000 دلار محدودیت کردیت کارت دارید. نسبت شما 16.7 درصد سالم است. در حال حاضر فرض کنید یک دوست از شما می خواهد یک جواهر 17.000 دلاری راcosign  کنید. فروشگاه یک اکانت به نام دوست شما با مبلغ 20.000 دلار باز می کند. پس از  cosigning، بدهی های ترکیبی شما 22.000 دلار است و محدودیت کردیتتان 50.000 دلار است. نرخ مصرف کردیت جدید 44 درصد است.   نسبت بالاتر به خطر می انجامد، نتیجه ای که کردیت اسکورتان را کاهش می دهد. اگر چه دوست شما قول داده است که بدهی خود را بازپرداخت کند، کردیت شما در این مدت تحت تأثیر قرار گرفته است.

آیا cosigning بر توانایی من برای درخواست وام های شخصی تاثیر می گذارد؟

ممکن است. علاوه بر تأثیر بر نرخ مصرف کردیت، وام دهندگان در هنگام محاسبه نسبت بدهی به درآمد شما و نسبت بالانس به نسبت محدودیت، بدهی های دوستتان را نیز در نظر می گیرند، دو عاملی که تعیین می کند که آیا شما واجد شرایط برای وام مسکن، تامین مالی ماشین و حتی کردیت مشتری هستید یا خیر. به گفته Experian، “این نسبت ها به وام دهندگان کمک می کند تا قضاوت کنند که آیا شما باید صورتحسابهای زیادی پرداخت کنید یا نه. اگر نسبت بیش از حد بالا باشد، درخواست شما رد می شود و یا نرخ بهره افزایش می یابد – حتی زمانی که وام گیرنده اصلی هیچ وقت پرداختی را در اکانت از دست ندهد. ”

اگر دوست من وام را پرداخت نکند چه اتفاقی می افتد؟

عوامل فوق اجتناب ناپذیر هستند، اما اگر دوست شما نتواند وام خود را پرداخت کند، چه اتفاقی می افتد؟ به عنوان یک cosigner ، اگر بدهی پرداخت نشود، شما مسئول بدهی هستید. پیامدهای آن عبارتند از:

  • اگر دوست شما دیر پرداخت را انجام دهد، تماس هایی از طلبکار دریافت خواهید کرد.
  • هزینه های دیرکرد، جریمه ها و افزایش سود که بالانس اولیه وام را افزایش می دهد
  • آسیب کوتاه مدت کردیت اگر وام پرداخت نشده باقی بماند
  • اگر دوست شما نتواند یا نخواهد پرداخت را انجام دهد، وام دهنده اقدام قانونی انجام می دهد
  • از دست دادن درآمد و یا پرداخت آن
  • آسیب های بلند مدت کردیت، به عنوان مثال، احضاریه collection ، judgment ، عدم توانایی دریافت کردیت جدید و غیره

نکته پایانی: انجام Cosigning  برای یک دوست یک اقدام جوانمردانه است، اما از لحاظ مالی عاقلانه نیست. سعی کنید از طریق دیگری کمک کنید. پشتیبانی اخلاقی ارائه دهید و با آنها در مورد ارزش کردیت ریپیر در برابر بدهی های جدید صحبت کنید. گردش پول به پول نقد محدود نمی شود. به دوستانتان کمک کنید دانش و قدرت کردیت را بدست بیاورند. این ترکیب به آنها اجازه خواهد داد تا بدون cosigner پیشرفت کنند.

 

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW