آیا زندگی در خارج از امریکا کردیت من را تحت تاثیر قرار می دهد؟

نوشته شده برای at 11/20/2020
1035 ۰

شما تصمیم گرفته اید که به خاطر کار، کارهای بشردوستانه یا تحصیل به خارج از امریکا بروید. کردیت شما ممکن است خوب باشد و می خواهید بدانید وقتی از کشور دور هستید، چه اتفاقی برایش می افتد. آیا قبل از رفتن یا در زمان عدم حضور باید اقدامات احتیاطی انجام دهید؟

  1. همه کردیت کارت ها یا اکانت های بانکی خود را نبندید.

هر زمانی که اکانت های کردیت کارت خود را می بندید، به کردیتتان آسیب می زنید. اگر بخشی از کل آنها را یکباره ببندید، کردیتتان به صورت جدی آسیب می بیند و بهبود این آسیب زمان زیادی طول می کشد. شما به این کارت ها نیاز دارید – به ویژه اکنون که کارت ها شکسته شده اند، زمانی که خارج از کشور زندگی می کنید می توانید از کردیت کارتتان استفاده کنید، بنابراین نیازی به بستن همه آنها نیست. اگر واقعا می خواهید برخی از کارتها را ببندید، باید هنگام بستن اکانتها مراقب باشید. باز کردن کردیت کارت های جدید در کشوری که هستید، ممکن است دشوار باشد.

برای کردیت کارت هایی که تصمیم می گیرید باز نگه دارید، ایده خوبی است که با این کمپانی ها تماس بگیرید و به آنها بگوئید که قرار است در مکان دوری زندگی کنید، بنابراین در خرید های خارجی که تعدادشان هم زیاد است، هشدارهای احتمال سرقت هویت از بین خواهند رفت. یک متن و یا ایمیل بدون پاسخ، که به شما در مورد تقلب احتمالی اطلاع می دهد، اکانتتان را از بین می برد – چیزی که بسیار ناخوشایند است – و اکانت های بسته شده توسط کردیت دهنده، کردیت اسکور شما را خراب می کند.
اگر تصمیم گرفتید اکانتهای بانکی خود را ببندید، مطمئن شوید که هیچ شارژ قابل توجهی  ندارید، بلافاصله پس از آنکه اکانت بسته شد، یک بار دیگر آن را بررسی کنید. کافی نبودن شارژ موجود منجر به collection می شود، چیزی که قطعا به کردیت اسکورتان آسیب می رساند.

  1. کردیت کارت ها و دیگر تعهدات مالی خود را زمانی که خارج از کشور هستید نادیده نگیرید.

داشتن کردیت کارتی که از آن استفاده نمی کنید خیلی بهتر از نداشتن آن است. پس از چند ماه، کمپانی کردیت کارت اکانت شما را به عنوان یک اکانت غیرفعال مشخص می کند و این باعث می شود کردیتتان صدمه ببیند. داشتن یک دسته کارت با بالانس صفر، کردیت اسکورتان را پایین می آورد. کردیت اسکور همچنین مانند آن است که فعالیتی در اکانتهایتان ببینید، این نشان می دهد که شما می توانید با کردیت مسئولانه عمل کنید و بنابراین شما با اسکور بالاتر پاداش داده خواهید شد.

اگر کردیت کارتی را باز نگه می دارید، مطمئن شوید که پرداخت های به موقع انجام می دهید و همچنین statement های خود را آنلاین بررسی کنید. در صورتی که حواستان به statement هایتان باشد، هر شارژ ایجاد شده ای را هشدار می دهد – برخی افراد هزینه های سالانه یا اتهامات یا شارژهای مکرر را فراموش می کنند. فراموش کردن پرداخت این شارژها تأثیر منفی بر کردیتتان دارد و اگر ایمیل به روز نباشد، بانک هیچ راهی برای اطلاع دادن به شما از اینکه برای یک پرداخت تاخیر دارید ندارد. sms و تماس های تلفنی به طور معمول برای مشتریان در خارج از کشور انجام نمی شود.

اگر پرداختهایی را زمانی که خارج بودید از دست داده اید، قطعا به کردیتتان صدمه خواهد زد و این منجر به هفت سال باقی ماندن در کردیت ریپورت می شود. اگر اکانت ها بدون پرداخت باشند، به collection ها می رسند و این یک علامت منفی دیگر در کردیت شماست.

  1. شما نمی توانید کردیتتان را با خودتان ببرید.

امریکا دارای یکی از پیچیده ترین سیستم های ارزیابی کردیت در جهان است، اما کردیت شما در دیگر نقاط جهان بی معنی است. این می تواند خوب یا بد باشد. اگر کردیتتان بد است، ممکن است احساس کنید که مشکلات خود را پشت سر گذاشته اید، اما اگر برای ویزا درخواست کنید، مقدار زیاد بدهی منجر به رد شدن درخواستتان می شود.

اگر کردیتتان خوب است، احتمالا مجبور می شوید ایجاد کردیت را در خانه جدیدتان شروع کنید. شما ممکن است از بعضی سازمان های مالی بخواهید کردیت ریپورت آمریکایی شما را بررسی کنند، اما کشورهای دیگر از روش ها و داده های خودشان برای ارزیابی کردیتتان استفاده می کنند.

  1. زمانی که به خانه بازگشتید، کردیت ریپیر و بازسازی را انجام دهید.

اگر ده سال بیرون از کشور بوده اید، می بینید فایل کردیتتان از بین رفته است. اکانتهای غیرفعال یا بسته شده بعد از این مدت از کردیت ریپورتتان از بین می رود. هنگامی که به خانه برمی گردید، برای باز کردن خطوط جدید کردیت، باید بازسازی کردیت خود را شروع کنید.

حتی اگر تعدادی کردیت کارت را زمانی که خارج از کشور زندگی می کنید، باز نگه داشته باشید، به دلیل فعالیت محدود در کردیت کارت ها و هیچ وام جدید اقساطی فایل کردیتتان احتمالا بسیار ناخوشایند است. فایل های کردیت نه تنها به فعالیت کردیت کارت نیاز دارند، بلکه به عنوان یک خط کردیت در اکانت به حساب می آیند. شما همچنین به وام های اقساطی مانند وام های خودرو و وام های مسکن نیاز دارید. ترکیب کردیت 10٪ از کردیت اسکورتان است و عدم پرداخت وام برایتان چند پوینت هزینه خواهد داشت. اگر زمانی که در یک کشور خارجی زندگی کنید، امکان گرفتن یک وام خودرو یا وام مسکن امریکایی وجود نداشته باشد، دشوار خواهد بود.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پیامدهای Cosigner

منتشر شده توسط - 05/13/2016 ۰
پیامدهای Cosigner : اگر من پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد؟ Cosigning  وضعیت مجهولی نیست. در حقیقت این تصمیم برای…

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW