حفاظت شخصی: چه زمانی شماره Social Security خود را بیرون بیاورید

نوشته شده برای at 05/21/2019
2568 ۰

تقلب Social Security  یک مشکل جدی در ایالات متحده است. براساس ریپورت 2014 مرکز منابع شناسایی دزد، بیش از 11.5 میلیون کاربر در سال 2013 به دلیل نقض در بانکداری، تجارت، تحصیل، دولت و امنیت بهداشت و سلامت به خطر افتاده است. از سوابق مشخص شده است که تقریبا نیمی از شماره هایSocial Security  نیز فاش شده است.
با وجود ریسک اساسی، بسیاری از مشتریان احساس می کنند که وقتی فردی می پرسد، مجبور هستند تا شماره شناسه شخصی خود را نشان دهند. من به تازگی چنین رویدادی را زمانی که با یک شرکت امنیتی معروف خانه مواجه شده دیده ام. در طول تماس اولیه، نماینده سرویس مشتری نام خانوادگی من، آدرس و را یادداشت کرد. نزدیک به پایان گفتگو، نماینده گفت: “خیلی خوب، حالا من فقط نیاز به شماره Social Security  دارم.” وقتی با شرایط مشابه مواجه شدید، سوالات زیر را مطرح کنید:

  • چرا به شماره Social Security من نیاز دارید؟
  • اطلاعات من کجا ذخیره می شود؟
  • آیا یک فرم جایگزین شناسایی را قبول خواهید کرد؟

در مورد من، نماینده ادعا کرد که شماره Social Security  را برای تأیید هویت و یک کردیت چک اولیه نیاز دارد. وقتی من از ارائه آن خودداری کردم، او توانست هویت و کردیت من را با استفاده از آدرس و تاریخ تولد تأیید کند. این چند سوال را مطرح می کند:

  • چه کسی نیاز به شماره Social Security من دارد؟
  • آیا می توانم اطلاعات را ارائه ندهم؟
  • آیا اشکال جایگزین شناسایی وجود دارد؟

درخواست این سوالات بهترین راه برای جلوگیری از سرقت هویت و محافظت از کردیت فایل شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر پاسخ های زیر را بخوانید.
چه کسی نیاز به شماره Social Security  من دارد؟
همانطور که آموخته اید، بسیاری از شرکت ها ممکن است SSN شما را امتحان کنند، اما نیاز به یک داستان دیگر است. با توجه به اداره تامین اجتماعی، شما باید SSN خود را به ():

IRS برای اهداف ثبت مالیاتی
بانک های مربوط به معاملات مالی که باید با قوانین برنامه شناسایی مشتری، مانند سرمایه گذاری، معاملات بیش از 10،000 دلار، و غیره
اعمال هر نوع کردیت (مثلا وام)
کارفرمایانی که از طرف کارکنان مالیات می پردازند (به عنوان مثال، پرداخت مالیات)
دولت ها و ایالت های فدرال برای خدمات از جمله: برنامه های ناهار مدرسه و تمبر غذا
کمک های سربازان
غرامت کارگران
وام دانشجویی
اجرای حمایت از کودک
صدور گواهینامه رانندگی
صدور پاسپورت
Medicare و Medicaid
مزایای بیکاری
اوراق قرضه سکه خزانه داری

آیا می توانم SSN من را به منابع دیگر ارائه دهم؟
بله شما از لحاظ قانونی مجبور نیستید SSN خود را به شرکت ها یا اشخاص دیگر ارائه دهید، با این حال، ممکن است خط مشی های آنها بر روی کار شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، فرض کنید شما به تازگی نقل مکان کردید و خدمات نرم افزاری را تنظیم می کنید. شرکت گاز محلی نیاز به تایید هویت برای باز کردن یک حساب جدید، معمولا یک شماره Social Security . در حالی که می توانید از ارائه آن خودداری کنید، همچنین می توانند خدمات خود را رد کنند.
آیا روش شناسایی جایگزین وجود دارد؟
شماره های Social Security  تنها نوع تایید هویت نیستند. مدارس، شرکتهای نرم افزاری و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در میان بسیاری از کسب و کارهایی هستند که برای تأیید SSN درخواست می کنند، اما این بدان معنا نیست که شما باید مطابق با آن باشید. اگر احساس ناراحتی به شما ارائه SSN بدهید، از شما استفاده کنید:
کردیت    ریپورت. کردیت لازم برای واجد شرایط بودن برای اینترنت، پوشش سلولی، آب و برق و سایر خدمات ضروری است. ارائه دهندگان از SSN خواسته اند تا یک کردیت کردیت را اجرا کنند، چیزی که شما توانایی انجام دادن خودتان را دارید. در غیاب یک SSN، از شما بخواهید که آیا می توانید یک کپی جدید از ریپورت کردیت خود را ارائه دهید.
شناسایی کارفرما (EIN) توسط IRS برای شناسایی یک کسب و کار برای اهداف درآمد و مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای پیمانکاران و صاحبان اصلی (یعنی صاحب کسب و کار بدون هیچ کارمند)، ممکن است یک EIN برای جایگزینی SSN در پرونده کارمند، پرونده های مالیاتی و سایر اسناد مهم استفاده شود.
گواهینامه رانندگی. قبل از صدور پروانه، DMV به SSN شما نیاز دارد از شماره کشور صادر شده خود به جای SSN استفاده کنید.
گذرنامه. مسافرت های بین المللی به صورت گذرنامه نیاز به شناسایی آهن را دارند. هر زمان که ممکن است از این سند به عنوان یک جایگزین برای SSN استفاده کنید.
نکته آخر: سرقت هویت میلیونها آمریکایی را در هر سال قربانی می کند و قرار گرفتن در معرض خطر SSN یک سطح بالاتری از خطر است.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW