آیا Autopay به کردیت شما کمک می کند؟

نوشته شده برای at 10/15/2018
1541 ۰

راه اندازی Autopay برای صورتحساب ماهانه ثابت شما به نظر یک راه کارآمد و راحت برای مدیریت امور مالی می رسد. اما آیا این واقعا ایده خوبی است؟ همانطور که جنبه های مالی بسیاری برای شما وجود دارد، در استفاده از Autopay نیز مزایا و معایبی وجود دارد. ابتدا اجازه دهید مزایا را در نظر بگیریم و سپس به اشکالات احتمالی استفاده از Autopay بپردازیم.

مزایای Autopay

 • اجتناب از پرداخت های با تاخیر

هنگامی که برای یکی از صورتحسابهای ماهانه خود پرداختهای اتوماتیک تنظیم می کنید، هرگز نگران پرداخت با تاخیر و شارژ شدن به دلیل یک فیش با تاخیر نیستید، مگر آنکه اکانتی که از آن استفاده می کنید، پول کافی نداشته باشد. اگر فردی هستید که به خوبی نمی تواند برنامه ریزی کند، Autopay  می تواند یک ناجی باشد، زیرا خطر پرداخت دیر قبضی به دلیل فراموش کردن را از بین می برد.. فراموش نکنید که پرداخت با تاخیر به کردیت اسکورتان آسیب می رساند.

 • پرداخت های بدون تأخیر، فیش های بدون تأخیر

یکی از بهترین جنبه های Autopay این است که دیگر نیازی به پرداخت فیش با تاخیری نخواهید داشت، زیرا قبض ها توسط Autopay پرداخت می شود. فیش های دارای تاخیر از چند دلار تا 25 دلار متغیر هستند، بنابراین راه اندازی Autopay موجب صرفه جویی مقدار قابل توجهی پول برایتان می شود. اجتناب از فیش های تاخیری مزیت دیگری نیز دارد، زیرا از اینکه صادر کننده کردیت کارت یا سایر اشخاص نرخ بهره را افزایش دهند جلوگیری می کند. هزینه های تاخیری اضافه می شود و اگر به هزینه هایتان بهره هم افزوده شود بالانس های کردیت کارتتان را افزایش می دهد که باعث می شود کردیتتان صدمه ببیند. (اگر شما در بیش از 30٪ از محدودیت کردیتتان هستید، مصرف کردیت کردیت اسکورتان را کاهش خواهد داد.)

 • Autopay به شما کمک می کند که درآمد خود را بودجه بندی کنید

با داشتن برخی هزینه های ماهیانه ثابت مانند عضویت در باشگاه، قبض کابل و اینترنت، Netflix  یا پرداخت وام مسکن در Autopay نیز از دیدگاه بودجه منطقی برخوردار است، زیرا شما هزینه های ماهانه را به درستی پیگیری و برنامه ریزی می کنید. البته هزینه های مشخصی مانند قبوض برق یا تلفن همراه ممکن است ماه به ماه متفاوت باشد، بنابراین باید آنها را به صورت دستی پرداخت کنید. با این حال، برای هزینه های ثابت و قابل پیش بینی، تنها این امکان وجود دارد که صورتحساب را به صورت Autopay به عنوان بخشی از بودجه بندی ماهانه قرار دهید. همچنین برنامه های پرداخت اتوماتیکی وجود دارد که می توانید برای گوشی خود دریافت کنید تا پرداخت صورتحساب خود را به راحتی انجام دهید. بودجه بندی شما را به فکر تحت کنترل قرار دادن امور مالی به نحوی که قادر به پرداخت صورتحساب خود باشید می کند که به میزان مصرف کردیت شما کمک خواهد کرد و به همین دلیل باعث افزایش اسکورتان می شود.

 • جلوگیری در از دست دادن پول در پست

راه اندازی Autopay یک مزیت صرفه جویی در پول دیگری نیز دارد. هنگامی که صورتحساب خود را به طور اتوماتیک از اکانت بانکی خود بیرون می آورید، مجبور نیستید هزینه ای برای پست یک چک بپردازید. از آنجایی که هزینه های پستی سال به سال افزایش می یابد، در طولانی مدت مقدار قابل توجهی پول شما را ذخیره می کند.

 

 

 • چرا برای نوشتن چک زمان تلف کنید؟

این جنبه Autopay ممکن است در پولتان صرفه جویی نکند، اما کارآمدتر است و در زمان نیز صرفه جویی می کند، زیرا شما مجبور نیستید زمان ارزشمند خود را برای نوشتن و ارسال چک صرف کنید. هنگامی که برای صورتحساب های منظم Autopay  تنظیم شده است، تقریبا هرگز دوباره چک می نویسید. شما می توانید این وقت گرانبها را برای دیگر جنبه های مالی خود برای کمک به ایجاد کردیت صرف کنید.

 • Autopay برای کردیت اسکورتان مناسب است

با این حال یکی دیگر از مزایای Autopay پرداخت به موقع تمام صورتحسابهای شماست. پرداخت به موقع صورتحساب عامل اصلی در محاسبه کردیت اسکور شماست. هنگامی که شما به دلیل وجود Autopay هرگز پرداختی را از دست ندهید، این باعث می شود کردیت اسکورتان را حفظ کنید و حتی ممکن است کردیت اسکورتان را افزایش دهید.

معایب  Autopay

در حالی که Autopay می تواند راحت و مقرون به صرفه باشد، اشکالات خاص خودش را نیز دارد. در اینجا برخی از جنبه های منفی Autopay که باید مورد توجه قرار گیرد، آورده شده است.

 • از دست دادن پیگیری مبلغی که بدهکار هستید

“خارج از دید، خارج از ذهن” یک جمله قدیمی است که مستقیما در رابطه با صورتحسابهایی است که با  Autopay  تنظیم شده است. هنگامی که شما برخی یا همه صورتحسابهای خود را با  Autopayانجام می دهید، فراموش کردن در مورد آنها آسان است، اما شما واقعا نباید آنها را نادیده بگیرید. اگر یک ماه پول اضافی داشته باشید، آن را برای پرداخت بالانس یا پرداخت سریع اصل بدهی هزینه کنید تا از این طریق در پرداخت بهره صرفه جویی کنید. صورت حساب های خود را فراموش نکنید، آنها را حداقل یک بار در ماه بررسی کنید. هر فرصتی که برای پرداخت بدهی های خود از دست می دهید، کردیت اسکورتان را خراب می کند.

 • این هزینه اضافه از کجا آمده است؟

هنگامی که شما صورتحساب خود را به طور اتوماتیک پرداخت می کنید و در هنگام ورود آنها را بررسی نمی کنید، ممکن است به هزینه های پنهان، افزایش ناگهانی نرخ های بهره یا سایر تغییرات یا اشتباهات صورتحساب از کردیت دهنده خود دچار شوید. با این حال، اگر شما متعهد به بررسی حداقل یک بار در ماه صورتحساب خود باشید، این اشتباهات را می پذیرید و قبل از آنکه هزینه های اضافی پرداخت کنید، آنها را حل می کنید.

 • Autopay منجر به برداشت اضافه در چک اکانت شما می شود.

اگر شما دقیقا حواستان به پولتان نباشد، زمانی که بالانس اکانت شما از پرداخت پشتیبانی نمی کند، شما می بینید Autopay منجر به برداشت اضافی از اکانتتان شده است. این اتفاق برایتان هزینه بر است، اما اگر مبلغ شارژ شده اضافه به collection ها برسد، این امر باعث کاهش کردیت اسکورتان می شود. اگر شما نمی توانید این مبلغ اضافه را پرداخت کنید، نام شما در Chexsystems نیز می رود، آژانس کردیت ریپورتینگ برای چک کردن اکانت، و این باعث می شود نتوانید یک اکانت دیگر باز کنید.

 • آیا هنوز هم صورتحساب هایی دارید که به صورت دستی پرداخت می کنید؟

هنگامی که روی اکثر صورتحساب های  خود Autopay تنظیم کرده اید، چرا باید پرداخت برخی از صورتحسابها را به روش های قدیمی ادامه دهید؟ در صورت امکان، تمام صورتحساب های خود را به Autopay تبدیل کنید تا پیگیری صورتحساب های کاغذی دریافتی را از دست ندهید و آنها را پرداخت کنید یا تاخیر داشته باشید یا بدتر از همه فراموش کنید که همه آنها را پرداخت کنید زیرا آنها در یک دسته از اوراق روی میز هستند که تا به حال آنها را ندیده اید. هنگامی که امکان پرداخت صورتحسابهای ثابت با Autopay وجود ندارد، یک راه حل ساده و با تکنولوژی پایین وجود دارد: روزهای پرداخت را در تقویم خود علامتگذاری کنید تا آنها را از دست ندهید.

 • کنسل کردن Autopay ممکن است دشوار باشد.

در نهایت، با اینکه مزایای قوی برای استفاده از Autopay وجود دارد، چندین اشکال هم وجود دارد، از جمله مشکل در کنسل کردن اکانتهایAutopay . بانک ها و کردیت کارت ها راه اندازی  Autopayرا بسیار آسان کرده اند، اما کنسل کردن سریع آنها خسته کننده و وقت گیر است. در برخی موارد، شما باید به طور جداگانه هم با فروشنده و هم با کمپانی کردیت کارت تماس بگیرید یا حتی به صورت کتبی آنها را مطلع کنید. اما هنگامی که تصمیم به لغو Autopay  می گیرید، به طور قاطعانه عمل می کند زیرا عدم کنسل کردن به موقع Autopay  باعث ایجاد هزینه بی دلیلی برایتان می شود.

مانی حاتمی

مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا همچنین موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است.

نوشته مرتبط

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Credit 101

FREE
VIEW